Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

1. kolo KSj - Hlinsko C x Polička E, 20.10.2019, Hlinsko

V neděli hostilo hlinecké céčko družstvo Poličky E. Sestava byla taká jaká mohla být s ohledem na vytížení hráčů v družstvu A a na jiných šachových turnajích. Věřím, že příště bude už pořádný nával a já s těžkou hlavou budu muset z nominace někoho vyškrtávat:-)

Vezmeme to postupně:

Na páté desce si odbyl premiéru můj taťka, který získával zkušenosti s poměrně silným soupeřem. Zapisoval, tahal, mačkal hodiny, udělal rošádu, cíl splnil:-) Jen to levé křídlo do hry moc nezapojil a zkušenější soupeř toho využil.

Na čtvrté desce hrál Jakub Martin Pešek. Ještě jednou mu moc děkuji za nastoupení, trošku jsem mu zapomněl říct, že má přijít už na devátou. I tak dorazil velmi brzy a časové manko brzy srovnal. Bohužel se na něm asi podepsalo hektické ráno a brzy ztratil kvalitu. Pak už to bylo jen otázkou času, kdy ho soupeřka přehraje.

Na třetí desce hrál Michal Neumann. Po ránu trošku nebyl ve své kůži, tak brzy přišel také o kvalitu, ale pak důstojně vzdoroval až do koncovky. Oba měli po jednom pěchovi a soupeř navíc jezdce. Soupeři se již nechtělo patrně hru dále natahovat (byla to poslední partie) a Michala vytempovat, proto mu nabídl remízu a Michal ji s radostí přijal.

Na druhé desce hrál Jarda Severýn. Hrála se zavřená taktická partie a každý hledal, kudy udělat průlom. Ten se nakonec oběma podařil, Jarda útočil po c sloupci, soupeř po f sloupci. Více jsem neviděl, ale prý přišla chyba od Jardy a následně mu spadl čas, škoda. Partie vypadala zajímavě.

Na první desce jsem hrál já, hrála se sicilka. Oba jsme hráli opatrně, zkusil jsem pak otevřít f sloupec a překvapit soupeře, ale on si připravil nebezpečně vyhlížející protihru, a tak jsem raději vyměnil figury a šel do pěšcové koncovky s koněm oproti bělopolnému střelci. Jelikož jsme byli oba v časové tísni a s ohledem na výsledky ostatních šachovnic, vzali jsme to za remízu.

Příště nás čeká derby v Krouně, tak tam si snad spravíme chuť :-).

SO Hlinsko C
TJ Stefanydes Policka E
Štěrba Bohumír V K Z 1511 ½ - ½ 1754 Navrátil Ladislav V K Z
Severýn Jaromír Z ZK 1436 0 - 1 1635 Simon Jakub Z
Neumann Michal 1330 ½ - ½ 1381 Martínek Michal Z
Pešek Martin Jakub 1139 0 - 1 1420 Langrová Ilona
Štěrba Bohumír 0 0 - 1 1648 Bartoš Karel

1 - 4

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.